середа, 29 березня 2017 р.

Виховна година «Шануй батька й неньку!»

Виховна година «Шануй батька й неньку!»
Тема: «Шануй батька й неньку!»
Мета: виховувати любов та пошану до батьків, бабусь та наставників.
Обладнання: хліб-сіль на рушнику, «Біблія», малюнки учнів, записи пісень.

                                       Перебіг заходу
Звучить пісня «Мої батьки».
Вчитель: Наші вітання Вам, шановні добродії! Дорогі діти! Сьогодні до нас завітали гості: вчителі, батьки, бабусі, щоб розділити з нами хвилини спілкування.
1-й читець:  Гостей дорогих ми вітаємо щиро,
                         Стрічаємо з хлібом, любов’ю і  миром!
2-й читець: Для людей відкрита хата наша біла,
                        Тільки б жодна кривда в неї не забігла.
3-й читець: Хліб ясниться в хаті, сяють очі щирі,
                       Щоб жилось по правді, щоб жилось у мирі!
(Дівчатка вручають хліб-сіль директору школи).
Вчитель: Більшу частину свого часу Ви проводите в школі або з родиною вдома. Ми сьогодні маємо з Вами усвідомити, чому Ви повинні шанувати батьків. Інколи ми їх ображаємо, але в скрутну хвилину все одно йдемо саме до них за порадою чи допомогою.
Звучить ніжна музика.
1-й читець: Рідні мами, рідні тата,
                        Ми вітаємо Вас на святі,
                        Ми Вас любим щиро-щиро,
                        Вам бажаємо  щастя й миру.
2-й читець: Ви нас теж любіть, рідненькі,
                        Бо ми – діти дорогенькі,
                        Хочемо бути на Вас схожі
                        І, як Ви, такі ж хороші.
                        Хай же наше добре слово
                        Розквітає веселково!
Учитель: Так, любі діти, батько й мати – найрідніші й найближчі кожному з нас люди. Навіть у Біблії – мудрій книзі – Книзі всіх книг, у Старому Заповіті записано: «Шануй батька й матір свою, щоб тобі було добре, щоб ти довго прожив на землі».  А пояснити цю заповідь ми попросимо нашого гостя – отця Дмитра.
Священик пояснює заповідь.
Вчитель: А скільки прекрасних слів письменники присвятили батькам. Наше родинне свято сьогодні теж для них.
1-й читець: Мені приснився знову житній лан
                       І перепелів дивні перегуки,
                       І благодатні материнські руки,
                       Що крилами розвіяли туман.
2-й читець: І кожен колос на тугім стеблі
                        Хитнувсь до мене у низькім поклоні.
                        Мені щеміли батькові долоні
                        Де, наче жар, пашіли мозолі.
3-й читець: Від хліба й хати – всі мої путі
                        Оті дороги чесні і негорді,
                        І соняшники в мами на городі –
                       Мого дитинства зорі золоті.
Вчитель: Діти! Як держава піклується про сім’ю?
(За законом: у батька й матері рівні права та обов’язки щодо виховання дитини.)
Які взаємні права та обов’язки батьків і дітей?
(З боку батьків: виростити й виховати дітей.
З боку дітей: доглядати й годувати батьків до старості.)
Діти! Що б Ви хотіли, аби Ваші батьки Вам дали?
А що Ви повинні зробити в подяку для своїх батьків?
Діти! А чому ми маємо шанувати батьків?
( 1.Батьки нам дали життя.
2.Вони нас виростили і виховали.
3. Вони нас навчають.
4.Вони нас збагачують духовно.
5.Вони за нас моляться.)
Вчитель: Дякуючи батькам, ми живемо у цьому світі. Вони вчать нас правил існування, збагачують наш розум, вкладають у наші вуста добрі слова.
«Є три біди у людини: смерть, старість і погані діти», - говорить українська народна мудрість.
«Старість неминуча, смерть невблаганна – перед нею не можна зачинити двері свого дому, а від  поганих дітей можна дім вберегти, як від вогню. І це залежить не тільки від батьків, а й від самих дітей», - писав В.Сухомлинський.
Учень:      Батько й мати
             Як мені Вас не любити,
             Рідний батьку, нене!
             Та ж Ви мене згодували
              І дбали про мене.
              Та ж Ви мене згодували
              Щирими руками;
              Ой нема то ніде в світі,
               Як в батька і мами.
               Батько розуму навчає,
               Мати приголубить,
               Ніхто мене так на світі,
                Як вони, не любить.
                Дай же, Боже, щоб я виріс,
                В школі гарно вчився,
                Щоб я батькові і неньці
                Добре відплатився.
Вчитель: Діти! Ви мали  завдання   дібрати українські народні прислів’я про батьків.
Учні: 1. Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.
          2. У сокола і діти соколята.
          3. Добрі діти – батькам вінець, а злі діти – батькам кінець.
          4. Яке дерево, такі в нього й  квіточки, які батьки, такі й діточки.
          5. Яка сім’я, такий і я.
          6. Який дуб – такий тин, який батько – такий син.
          7. Який кущ – така й калина, яка мати – така й дитина.
          8. Мати одною рукою б’є, а другою гладить.
          9. Батько краще догляне семеро синів, аніж семеро синів батька.
Вчитель: Діти! Як можна виявити пошану до батьків?
(За допомогою добрих слів).
Діти! Напишіть пестливі звертання до своїх батьків! (Діти пишуть ).
А тепер зачитайте їх!
Пошану до батьків можна виявити розумінням їхніх проблем.
Учень: Поклін тобі, кохана ненько,
              За ті важкі години ранні,
              За золоте твоє серденько,
              Що все віддало в любім зриві,
              Щоб тільки ми були щасливі.
Учениця: Дарунків, золота не маємо,
                 Щоб до ніг тобі зложити,
                 Однак тут спільно присягаємо,
                 Що, доки тільки будемо жити,
                 Любов сердець своїх маленьких
                 Тобі дамо, кохана ненько!
Вчитель: Пошану до батьків ми виявляємо, допомагаючи їм у домашніх справах. А яку посильну працю Ви виконуєте вдома?
(Діти відповідають).
Вчитель: Батьки Вас дуже люблять і багато чого Вам пробачають. В якій Євангельській притчі розповідається про велику милосердну любов  батька до сина?
(Діти пояснюють зміст або вголос читають притчу «Про блудного сина»).
Вчитель: Діти! Намагайтесь бути чемними, любіть батьків, турбуйтеся про них, не завдавайте їм прикрощів, а коли станете дорослими і розлетитесь з теплого батьківського гнізда по всьому світу, пам’ятайте, що батько і мати з нетерпінням чекають Вас і Ваших листів.
1-й читець: Не скупіться на теплі слова,
                        Бо у світі так мало тепла,
                       Лиш від рідної хати
                       Та від лагідних рук мами й тата.
2-й читець: Коли зміцніють крила, щоб літати,
                        Не забувай про рідних маму й тата.
                        Та встигни добре слово їм сказати,
                        Допоки  ти живеш у рідній хаті.
Вчитель: Шану до батьків і наставників за християнськими та народними традиціями ми проявляємо ще через виконання їхньої волі.
3-й читець: Поклін батькам
                       Поклонися щодня батькові низенько,
                       Бо його серденько до тебе близенько,
                       Поклонися щодня матінці ще нижче,
                       Бо її серденько ще ближче.
Вчитель: А зараз ми послухаємо подяку батькам, яку написали учні.
(Діти зачитують і підходять до батьків з поклоном чи поцілунком).
Вчитель:  Вам було завдання  намалювати найяскравіший епізод з Вашого дитинства, який Вам найбільше запам’ятався . На дошці ми бачимо ці ілюстрації, а Ваші діти зараз їх прокоментують (або зачитають вірш, написаний до свого творіння).
«Конкурс для мами та її доньки»
Вчитель: Зараз, дівчатка, ми перевіримо, як добре Ви знаєте своїх мам. Я задаю Вам запитання, а Ви одночасно з мамами пишете відповідь, потім ми їх порівняємо.
Питання:
1. Який колір очей у Вашої мами?
2. Якого зросту Ваша ненька?
3. Дата народження матусі.
4. Її улюблена пора року.
5. Яка квітка найбільше подобається Вашій неньці?
6. Яка фірмова страва Вашої матусі?
7. Її улюблена пісня.
8. Який у неї улюблений фільм ?
9. О котрій годині  Ваша мама встає зранку?
10. Якими словами ненька Вас будить зранку до школи?
Тепер підведемо підсумки нашого конкурсу.
(Перегляд відповідей і  оголошення результатів про те, кому треба більше часу проводити разом).
Вчитель: Часто ми інших людей прирівнюємо до батьків. Кого ж?
1.Бабусю. До неї всі ставляться з повагою.
Учень: Ой, яка ж бо ти, бабусю,
             Дорога та мила.
             Того словечком передати
             Не моя ще сила…
             То не сонечко на небі,
             В лузі квітка – красна,
             То бабуся в нашій хаті,
             Добра все та ясна…
             Ясне сонце світить з неба,
             Веселить та гріє, -
             В рідній хаті при бабусі
             Кожен з нас радіє.
              Без журби та у здоров’ї
              Жити дай Вам Боже!
              А віддячити бабусі
              Бог мені поможе.
 Вчитель: Шановні мами й тата!
Готуючись до свята, ми з дітьми писали твір «За що я люблю своїх маму й тата?», малювали Ваші портрети, проводили конкурс «Хочу бути таким, як мої мама й тато».  Я відчула, що всі діти Вас дуже люблять, пишаються Вами і хочуть Вас наслідувати. Ось послухайте уривки з дитячих творів.
(Вчитель зачитує кілька кращих уривків).
Вчитель: А тепер упізнайте себе на портретах Ваших дітей.
(Діти вручають портрети своїм батькам).
Вчитель: Діти! Я думаю, що після сьогоднішньої виховної години у декого з Вас зміниться ставлення до батьків, Ви станете їхніми ще більшими помічниками, усвідомите, як це важко і відповідально бути батьками. Дай Вам Бог зараз і у майбутньому розуміти одне одного, бажаю Вам у цьому успіхів.

Немає коментарів:

Дописати коментар